מחשבון ליסינג תפעולי

רבות דובר ורבות עוד ידובר על ליסינג תפעולי. אחת החברות הראשונות שהחלה לספק השוואות מחירי ליסינג תפעולי הינה חברת סקר ליסינג . כבר בשנת 2005 הציגה סקר ליסינג מחשבון ליסינג אשר אפשר לגולשי האינטרנט לקבל מושג לגבי המחיר שהם אמורים לשלם עבור רכב חדש מחברת ליסינג שעד אז הדבר הנפוץ והרגיל היה לקנות ולמכור את הרכב מאדם פרטי אחד לאחר. הדבר גרם למהפכה בתחום הליסינג וכל החברות הגדולות החלו לעבוד עם חברת סקר ליסינג על מנת שיפנו להן לקוחות אשר התעניינו בעיסקת ליסינג תפעולי, וכן הוציאו לשוק מחשבון ליסינג תפעולי בכדי לייעל את החישובים.

ישנם קולות הנשמעים לאחרונה כי ליסינג תפעולי מגביר את מספר המכוניות על הכביש ואי לך פוגע באיכות הסביבה. הם טוענים כי משרד התחבורה מאפשר להציף את השוק בישראל ברכבי יד שנייה מליסינג אשר נמכרים במחירים זולים ועם ליקויי בטיחות רבים וכמובן מעלים את מספר הרכבים על הכביש ואת כמות הגז והחומרים הרעילים הנפלטים מהרכבים.

מחשבון ליסינג תפעולי זהו מחשבון מורכב יותר המכניס לחישוב את כל מרכיבי עסקת הליסינג התפעולי שהלקוח מבקש לבצע: עלות ביטוח רכב שנתית, עלות אחזקת רכב,  עלות הטסט, וכמובן עלות הרכב, הריבית ותקופה הליסינג. יש מחשבונים שמכלילים בחישוב אפילו אפשרות הפעלת הביטוח לצורך גרירת הרכב.

את כל הנתונים הללו הוא משקלל בכדי לתת לך לבסוף שורה תחתונה: עלות עסקת ליסינג תפעולי עבורך.

מחשבון איכותי כזה ניתן למצוא באתרים של סקר מחירים