חברות הליסינג בישראל-סקירה כללית

המשק הישראלי מוצף בחברות ליסינג רכב, הן ענף הליסינג התפעולי והן ענף הליסינג המימוני. לאחרונה, ענף הליסינג הפרטי צבר תאוצה ואלפי ישראלים מעדיפים את שיטת הליסינג הפרטית על גבי רכישת רכב חדש, על פני ליסינג תפעולי או על פני רכישת רכב מיד שנייה. חברות הליסינג בישראל מעסיקות כוח אדם רב חותמות על הסכמים וחוזים ארוכי טווח עם חברות הליסינג ועורכות סחר שוק נרחב ומשא ומתן לפני החתימה. האם זהו המצב גם בשוק הליסינג הפרטי ? בדקנו מה מציעות לנו חברות הליסינג בענף הליסינג הפרטי.

שלמה Sixt

מבין כל חברות הליסינג בישראל שלמה Sixt היא מהמובילות שמציעה שלושה מסלולים ללקוחות המעוניינים באופציה של ליסינג פרטי. המסלול הקל, המסלול הגמיש והמסלול העצמאי. המסלול הקל מתבסס על תשלום מקדמה שמהווה למעשה את עיקר התשלום על הרכב ובנוסף תשלום נמוך קבוע כל חודש למשך 30 חודשים. במסלול הגמיש תשלמו מקדמה נמוכה מזאת שבתשלום הקל – אך התשלום החודשי שלכם יהיה גבוה משמעותית מהמסלול הקל. לעומתם, במסלול העצמאי המקדמה היא נמוכה ביותר ואילו התשלום החודשי גבוה מזה של המסלול הגמיש.

אופרייט ליס

בחברת אופרייט ליס מציעים לכם תוכנית ליסינג דומה לזאת של שלמה סיקסט – 30 תשלומים המותאמים ליכולת ההחזר החודשי שלכם ותשלום חודשי מותאם אישית. בין היתר, תוכלו להחליף את הרכב בהחלפה מוקדמת ולקבל ביטוח חובה ומקיף בתנאים מועדפים. כמו כן בתום התקופה תוכלו לקנות את הרכב במחיר מוזל של 50% ממחיר הרכב בהזמנה.

אלדן

בחברת אלדן, שמתמחה בשירותי ליסינג לחברות וארגונים גדולים נותנים ללקוח אפשרות של קניית רכב ב-36 תשלומים כאשר בפועל שישה תשלומים משולמים על ידי אלדן, ומשלמים רק על 30 תשלומים מתוך ה-36.

קיימות היום עשרות חברות ליסינג המספקות שירותים גם למגזר הפרטי, ולכן כדאי לערוך סקר שוק מקיף לפני חתימה על הסכם ליסינג לתקופה של 30 או 36 חודשים. גם עם חברות הליסינג ניתן לערוך משא ומתן ולהתמקח על המחיר. אתרי השוואת מחירים בליסינג שקיימים באינטרנט יעזרו לכם להגיע אל הדיל הטוב ביותר בשבילכם.