תהליך קניית רכב לפירוק -כיצד זה מתבצע

פירוק רכבים – כל מה שאתם צריכים לדעת

מגרשי גרוטאות לפירוק רכבים הם שירות די נחוץ לאנשים רבים ולמוסכניקים, שהרי אנשים רבים מעדיפים שלא להחזיק רכבים ישנים או רכבים שאינם כשירים לנסיעה בביתם מהחשש לזהם את הסביבה ומהחשש לקבל התראות וקנסות על ידי העירייה או הרשויות המקומיות. לבעלי מוסכים ולאנשים אשר אינם מעוניינים בחלקים מקוריים לרכב, הם יוכלו למצוא חלקים תקינים ולתקן את רכביהם במחירים זולים יותר מחלקים חדשים. למעשה ההתמחות של חברות לפירוק רכבים משומשים, כשמה כן היא – רכישה של  רכבים ישנים או רכבים משומשים שכן נוסעים אך הם לא באמת ראויים כבר לעלות על הכביש ולמכור חלקים למוסכים או לפרק אותם ולמכור את החלקים לברזל לצורך מחזור.

רכישת חלפים משומשים היא אופציה מצוינת במקרים רבים

אם הנכם זקוקים לחלק מסוים ברכביכם, תוכלו לפנות למגרשי גרוטאות המציעים חלקי חילוף רבים של רכבים במחירים אטרקטיביים בהרבה יותר ממחירים של חלקים מקוריים או חדשים. חשוב כמובן לציין כי בשונה מאלטרנטיבות אחרות הקיימות בשוק במקרים אלו מדובר בחלקים משומשים ולא חדשים כך שללא ספק מדובר בעניין דינמי, ישנם מקרים בהם תוכלו למצוא חלקים ממש חדשים מרכבים שעברו תאונה ונפגעו בחלק אחד מהרכב אך רוב החלקים נותרו תקינים לחלוטין ולשלם הרבה פחות כסף. אך כמובן שעליכם לדעת, כי לא תמיד החלקים נבדקים בקפידה במקומות אלו, לכן נותר לכם לסמוך רק על המזל.

באילו מקרים מומלץ למסור רכבים לפירוק?

ישנם שני מקרים בהם אין מנוס – אלה למצוא חברה המציעה שירות פירוק רכבים על מנת לפחות לקבל כמה גרושים על הרכב לטובת רכישת רכב חדש יותר. המקרים הם:

כאשר מדובר ברכב ישן או רכב תקול שעלות התיקון שלו אינה כדאית ואינה משתלמת כלל וכלל מאחר ועלות התיקון עולה על מחיר הרכב. מקרים אלו יכולים לקרות ברכבים מסוימים שהם כ- 15 שנה על הכביש והמנוע או כל חלק יקר אחר ברכב אינו תקין ונזקקים להחליפם. במקרים אלו, אין ממש אופציה למכור את הרכב, אולי ניתן, אך במחירי רצפה. הזמן היקר שתבזבזו על כך, אינו שווה את המאמץ במקרים אלו. במקרים רבים שכאלה, אנשים פשוט מעדיפים למצוא חברה שקונה רכבים לפירוק ולקבל סכום כסף מסוים אותו הם יוכלו להשקיע ברכב חדש.

רכב לאחר תאונה – לרוב רכבים לאחר תאונה או רכבים המוגדרים כ – "טוטלוס" חברות ביטוח לוקחות את הרכבים לאחר שהם שילמו ללקוח מחיר מחירון על הרכב והרכב הולך למגרש גרוטאות והוא מפורק לחלקים וחלקיו נמכרים לחלקי חילוף או לברזל. אך במקרה בו נזק הרכב מגיע לפחות ל-60% מערכו של הרכב לרוב משרד התחבורה מורה להוריד את הרכב מהכביש על מנת שלא יהווה סכנה לציבור.במקרה שכזה ניתן למכור את הרכב לחברות אשר מציעות פירוק רכבים ואף לקבל תגמול לא רע על הרכב הניזוק.  

קונה רכבים משומשים לפירוק – רכבים למגרשי פירוק וגרוטאות

מגרשי גרוטאות לפירוק רכבים הם שירות די נחוץ לאנשים רבים ולמוסכניקים, שהרי אנשים רבים מעדיפים שלא להחזיק רכבים ישנים או רכבים שאינם כשירים לנסיעה בביתם מהחשש לזהם את הסביבה ומהחשש לקבל התראות וקנסות על ידי העירייה או הרשויות המקומיות

לאתר של חברת אן אס מוטורס https://www.ns-motors.co.il/